دانشگاه علوم پزشکی تهران
1 2 3 :
shadow1

اخبار و تازه ها. لیست کامل

برگزاری روز جهانی دیابت 1393

همایش روز جهانی دیابت سال 1393 در روز دوشنبه 26 آبان ماه در سالن همایش کلینیک دیابت 2 با استقبال بی نظیر بیماران و اساتید دعوت شده برگزار گردید.

ادامه »
آغاز به کار دهکده دیابت

دهکده دیابت به همت پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم و با همکاری شرکت نوونوردیسک پارس، شهرداری تهران و انجمن دیابت ایران با حضور نمایندگان مجلس و مسئولان حوزه بهداشت و درمان روز چهارشنبه 21 آبان ماه 1393 در پارک آب و آتش افتتاح شد و به مدت 5 روز آماده ارائه خدمات رایگان پزشکی به مردم خواهد بود.

ادامه »
همایش روز جهانی دیابت

همایش روز جهانی دیابت با شعار تغذیه سالم با صبحانه آغاز می شود.

ادامه »
برگزاری نشست سری مقالات سلامت در ایران

اساتید پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم و مرکز تحقیقات بیماری های غیر واگیر بار دیگر به منظور هم اندیشی و بررسی پیشرفت نگارش مقالات گرد هم آمدند.

ادامه »

دیابت، قلب را مریض می‌کند:
احتمال ابتلا به بیماری های قلبی در بیماران مبتلا به دیابت، دو برابر سایر افراد می باشد. در مبتلایان به دیابت، بیماری قلبی می تواند سریع‌تر پیشرفت کند. دیابت موجب سخت شدن رگ ها می شود که به نام آترواسکلروز خوانده می شود. این اتفاق وقتی رخ می دهد که میزان کلسترول خون بسیار زیاد شود. یک بیمار دیابتی باید علائم هشداردهنده انواع بیماری های قلبی را که نیاز فوری مراجعه به پزشک را دارد، بداند شما حتما چیزهایی راجع به HDL و LDL شنیده اید. LDL که به ...

توصیه های تغذیه ای برای تسریع بهبودی زخم پای دیابتی
پروتئین بیشتری بخورید: یک رژیم پر پروتئین به ترمیم سریع تر بافت ها و اندام آسیب دیده کمک میکند و کمبود پروتئین بدن را مستعد ابتلا به بیماری ها خواهد کرد و سیستم ایمنی را ضعیف خواهد کرد انواع گوشتها,تخم مرغ ,حبوبات ,لبنیات منبع غنی از پروتئین هستند البته بیماران کلیوی باید با مشاور تغذیه خود در این زمینه مشورت کنند. رژیم غذایی مناسبی داشته باشید: در صورتی که بیمار دچار زخم پای دیابتی در طی درمان زخم پا قند خون را کنترل ...