دانشگاه علوم پزشکی تهران

1396/09/18 | Creator: 4

سمپوزیوم تازه های استئوپروز با تاکید بر شعار روز جهانی استئوپروز با عنوان " استخوان های خود را دوست بدارید و از آینده خود محافظت کنید" با همکاری شبکه تحقیقات استئوپروز کشور و با حضور اساتید، محققان و صاحبنظران در حوزه پوکی استخوان در تاریخ 27 مهرماه (20 اکتبر) سال جاری در محل سالن همایش های ساختمان مرکزی دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار گردید.

در بخش افتتاحیه این سمپوزیوم جناب آقای دکتر محمد پژوهی به عنوان رئیس شبکه تحقیقات استئوپروز کشور به ایراد سخنرانی در مورد اهمیت بیماری پوکی استخوان، مخاطرات و لزوم توجه به آن در حوزه پزشکی تاکید کردند.

در بخش دیگر، جناب آقای دکتر سید محمود طباطبایی رئیس انجمن استئوپروز کشور در سخنرانی خود به معذفی تارخچه، اقدامات و رسالت انجمن پوکی استخوان در ارتقا آگاهی عمومی در مورد این بیماری را معرفی کردند. در ادامه جناب آقای دکتر حمیدرضا آقایی میبدی به عنوان دبیر علمی سمپوزیوم به معرفی برنامه های این رویداد علمی پرداختند.

در این سمپوزیوم سخنرانی هایی با موضوعات مختلف درد و حوزه تشخیص و درمان پوکی استخوان از سوی اساتید ایراد شد. همچنین در این رویداد علمی دو پنل با عنوان غنی سازی ویتامین D و معرفی پزشکی فرد محور در حوزه استئوپروز و دو کارگاه برگزار گردید. پروفسور Didier Hans از دانشگاه Lausanne از سوئیس مهمان ویژه این سمپوزیوم بودند که در سخنرانی خود به معرفی TBS و بررسی چالش های آن در درمان پوکی استخوان پرداختند.


Keywords