دانشگاه علوم پزشکی تهران

1396/09/18 | Creator: 4با توجه به اهمیت و نقش مقدم پیشگیری بر درمان در بیماری های مزمن از جمله بیماری پوکی استخوان هر ساله در 20 اکتبر مصادف با 28 مهرماه که به عنوان روز جهانی پوکی استخوان نامگذاری شده است، در بسیاری از کشورهای دنیا برنامه هایی با هدف افزایش آگاهی عموم مردم ارائه می گردد.

در سال 2017 ، روز جهانی پوکی استخوان با شعار "Love your bone and protect your future" با عنوان" استخوان های خود را دوست بدارید و از آینده خود محافظت کنید" معرفی شد که بر اهمیت هرچه بیشتر آشنایی عموم مردم با بیماری پوکی استخوان و پیشگیری از آن تاکید دارد.

در این روز همزمان با برگزاری سمپوزیوم تازه های استئوپروز برای متخصصان و کادر بهداشتی درمانی، برنامه هایی نیز با همکاری شبکه تحقیقات استئوپروز و انجمن استئوپروز کشوری برای عموم مردم ارائه گردید. پوستر روز جهانی پوکی استخوان همراه با سه شعار اقتباس شده از سایت World osteoporosis day به زبان انگلیسی و فارسی طراحی و در روز جهانی پوکی استخوان با همکاری معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری شهر تهران در خانه های سلامت وابسته به شهرداری، با همکاری ادراه کل مرکزی آموزش و پرورش در سطح مدارس شهر تهران توزیع گردید و با همکاری دفتر بیماری های غیرواگیردار وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی به کلیه دانشگاه های علوم پزشکی کشور ارسال گردید. همچنین کتابچه ای با عنوان "زنان قوی و سالم، دختران قوی و سالم خواهند داشت" با هدف آشنایی زنان با آنچه باید در مورد پوکی استخوان بدانند تهیه و در اختیار عموم مردم قرار داده شد.


Keywords