Interio

پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی تهران

قطب علمی منتخب کشور، همکار سازمان بهداشت جهانی در پژوهش، آموزش، و مدیریت استئوپروز و دیابت
نقشه سایت   En   Fa

1396/09/09 | Creator: 130

ستاد مرکزی پژوهشگاه ، مرکز تحقیقات دیابت، مرکز تحقیات سلول درمانی و پزشکی بازساختی و کلینیک های تخصصی دیابت و بیماری های متابولیک پژوهشگاه روز چهارشنبه 8 آذرماه سال جاری میزبان نمایندگان بنیاد پایش بیماری دیابت ایتالیا و دانشگاه تور ور گاتا رم بودند.

در حاشیه حضور اعضای بنیاد پایش بیماری دیابت ایتالیا و دانشگاه تور ور گاتا رم در ایران جهت شرکت در آیین گشایش آکادمی دیابت، اعضای این تیم از امکانات تحقیقاتی، بالینی و آزمایشگاهی پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم دیدن کردند.

در ابتدای این دیدار، تیم ایتالیایی با گستره حوزه آموزش، پژوهش و خدمات سلامت در پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم آشنا و از دو مرکز تحقیقات دیابت و سلول درمانی و پزشکی بازساختی پژوهشگاه دیدن کردندو در جریان پروژه ها و زیرساخت های تحقیقاتی این مراکز اعم از آزمایشگاه های سلولی – مولکولی ، آزمایشگاه کشت سلول، کلین روم های فراوری سلول و بافت قرار گرفتند.

تیم ایتالیایی همچنین در کلینیک های تخصصی دیابت پژوهشگاه حضور یافتند و از نزدیک با نحوه اجرای رویکرد چند رشته ای در این کلینیک ها و استفاده از فن آوری های نوین همچون فیزیک پلاسما و لارو تراپی در درمان زخم پای دیابتی آشنا شدند.